четврток, април 25, 2024
домаЖивотСценаКонстракта ќе ја претставува Србија на Евровизија 2022

Констракта ќе ја претставува Србија на Евровизија 2022

Песната “In corpore Sano” годинава ќе ја претставува Србија на Избор на Песна за Евровизија, во мај во италијанскиот град Торино.
 
 
Во спектакуларно музичко шоу во Белград и во конкуренција од 18 песни (поточно 36 песни изведени во две полуфинални вечери, и 18 во финалната), Констракта доби музичка виза да отпатува на Евровизија.
Некои од коментарите беа дека конечно праќаат пејачка без силикони и без провокативен задник.
Србија на Евровизија триумфираше во 2007 со победата на Марија Шерифовиќ и песната “Молитва”.
МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА!

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ