вторник, јуни 18, 2024
домаЖивотЖивотна срединаМинистерот Дураку не знае зошто е министер?!

Министерот Дураку не знае зошто е министер?!

Министерот за животна средина и просторно планирање Садула Дураки, непознат за поголемиот дел на јавноста, вчера беше “уловен” од камерите на Сител телевизија.

Најголем гаф на вшерашниот ден беше изјавата на актуелниот министер за животна средина г. Садула Дураку. Иако досега нема најдено за сходно да се сретне со новинарите и да ги избрифира за некоја тема, па дури и за „телото кое ќе се правува со аерозагадувањето“, тој очигледно „знае“ како да им одговори на новинарите.

Во изјавата  за Сител ТВ тој посочи дека Македонија не е Швајцарија и колку можеше и објасни на новинарката дека започнат е чекор напред кон справување со аерозагадувањето. Но, на прашањето за неговиот став околу најавата дека граѓаните ќе ја тужат државата поради енормното загадување, одговорот беше дека тој не се бавел со граѓаните и за сите прашања на новинарите ја посочи работната група.

Погледнете го прилогот на Сител ТВ:

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА!

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ