вторник, јуни 18, 2024
домаЖивотРичард Гир на 71 година повторно стана татко

Ричард Гир на 71 година повторно стана татко

Познатиот актер Ричард Гир на 71 година доби дете со својата 33-годишна сопруга Алејандра Силва.

Алејандра роди момче, според странските медиуми, а ова е втор заеднички син на популарната двојка.

Сопругата на Гир, наводно, се породила во тајност, а првиот син на Ричард и Алејандра, е роден во февруари 2019 година.

И познатиот актер и неговата сопруга имаат деца од претходните бракови. А.Н.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА!

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ