среда, мај 22, 2024
домаЖивотСценаЧолиќ со ново видео...

Чолиќ со ново видео…

Здравко Чолиќ ја израдува публиката со ново видео “Kuca Puna Naroda“, кое објавено на официјалниот YouTube канал на Чолиќ.

Спотот кој е во едноставна, романтична форма, е снимен во Дубровник и замислен е како враќање на Здравко во градот на изгубената љубов, место на лажна емоционална илузија.  Со својот глас сака да допре до луѓето и да ја раскаже приказната за прекрасната лага … Финализирање на приказната, стотици луѓе кои му се придружуваат на плажа, поминувајќи низ убавите улици во Дубровник.

Текстот на песната е напишан од Златан Стипишиќ Гибони, автор на музика е Здравко Чолиќ, а аранжманот и продукцијата се на Никша Братош.

Станува збор за песна од најновиот албум “Ono malo sreće”, регионално издание на двете најголеми издавачки куќи PGP RTS и CROATIA RECORDS.

Спотот и песната може д аги слушнете/видете тука:

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА!

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ