понеделник, мај 20, 2024
домаЖивотСценаДарко Рундек на „Скопје колинг“ во иста вечер со „Тексас“

Дарко Рундек на „Скопје колинг“ во иста вечер со „Тексас“

Конечно дојде време Дарко Рундек и екипата да се појават во Скопје во вистинско време и на вистинско место, порачуваат од „Авалон продукција“.

-Еден од најголемите фаворити на сите времиња од екс југословенските простори на канцеларијата на „Авалон продукција“ како и на македонската публика, Дарко Рундек, ќе настапи со својот бенд со Greatest hits шоу на 23 јуни и тоа пред настапот на легендарните „Тексас“, што значи дека саботната вечер ќе биде вечер на уживање за сите генерации – велат организаторите.

Сите детали околу влезниците ќе бидат познати на 6 март во 21 часот.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА!

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ