вторник, мај 21, 2024
домаЖивотСценаЕксклузивна фото-сесија од концерт на триото „Трејс елементс”

Ексклузивна фото-сесија од концерт на триото „Трејс елементс”

Македонскиот фотограф Ангел Ситновски ја направи оваа ексклузивна фото-сесија од концертот на триото „Трејс Елементс”, на познатиот Паоло Ди Сабатино и познатиот американски тапанар Денис Чемберс.

Концертот се одржа во „Станицата 26“, на 30 ноември 2017 година. Легендарниот тапанар Денис Чемберс овој пат настапи заедно со Паоло Ди Сабатино и Кристијан Галвез. Со овој концерт, организиран од македонската продукција “3 Гонга”, ја финишираа својата европска турнеја, токму во Скопје.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА!

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ