среда, мај 22, 2024
домаЖивотСцена„Лага“ нова песна на Пепа Димитрова

„Лага“ нова песна на Пепа Димитрова

„Лага“ е нејзиниот најнов сингл, чиј комплетен автор е Владимир Дојчиновски – Дојчин, а спотот е дело на Александар Ристовски – Принц, снимен во Скопје. Ова комплетно дело, целосно ја отсликува и нејзината енергија и темперамент, но и ја испраќа најмоќната порака на светот дека секоја жена треба да биде храбра и одлучна,жена која самоуверено чекори кон остварувањето на своите цели и да верува љубовта.

-За оваа песна да ја посветам на дамите, ме инспирираа секојдневните приказни кои ги слушам, како лично од мои познанички, пријателки, така и од медиумите. Кога сите преку својата работа ќе се потрудиме да ја менуваме колетивната свест и да даваме целосна подршка таму каде што е навистина потребна, тогаш работите ќе почнат да се движат од мртва точка. Ги охрабрувам сите жени да бидат со кренати глави, да уживаат во оваа песна, која посебно треба да ги мотивира и инспирира да одат понатаму во животот и да не се плашат од промени, вели Пепа. Таа вели дека преку оваа песна и спот испраќа моќа порака „Стоп за насилството врз жените“ –  полна со подршка за жените.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА!

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ