среда, мај 22, 2024
домаЖивотСцена„Морчиба“ нови хедлајнери на вториот викенд на „Skopje Calling 2018“

„Морчиба“ нови хедлајнери на вториот викенд на „Skopje Calling 2018“

Легендарниот трип хоп бенд „Морчиба“ ќе настапи на 22 јуни, како хедлајнер на вториот фестивалски ден, викендот помеѓу настапите на Аксвел & Ингросо и „Тексас“ и Дарко Рундек, најави „Авалон продукција“.

„Морчиба“ за прв пат доаѓаат во Скопје на голема сцена, да ги испорачаат сите свои големи песни од претходните албуми, како и песните од новиот албум „Blaze Away“ кој треба да излезе во продажба од 1 јуни.

„Морчиба“ од своето постоење од 1995 година има продадено повеќе од 10 милиони промероци од своите албуми, а познати се и по глобалните хитови како „Enjoy the ride“, „Rome wasn’t built in a day“, „Triger Hippie“…

Влезниците ќе бидат пуштени во продажба од оваа среда преку продажната мрежа на „Купи Карти За Се“ низ цела Македонија и онлајн по цени од 1000 ден – ПАРТЕР и 1500 ден – ФАН ПИТ.

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА!

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ