четврток, април 25, 2024
домаКујнаНевремето во САД однесе најмалку четири животи

Невремето во САД однесе најмалку четири животи

Силниот дожд и снежната бура предизвика серија судири во три држави во САД, во кои повеќе луѓе ги загубија животите, објави АП.

Најголемата несреќа се случи во Небраска, каде што четири лица загинаа, јави агенцијата.

Повеќе училишта се затворени, а издадено е предупредување за поплави за Илиноис, Индија и Мичиген.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА!

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ