петок, мај 24, 2024
домаКујнаОбјавена снимка од падот на рускиот авион во кој загина 71 лице

Објавена снимка од падот на рускиот авион во кој загина 71 лице

Моментот на смртоносниот пад на рускиот патнички авион, во кој животот го загубија 65 патници и шест членови на екипажот, бил снимен од камера поставена во приватна куќа во близина на местото на несреќата.

Видеото ги прикажува последните мигови на авионот на „Саратов ерлајнс“, кој очигледно експлодира при ударот на земја. Времето на снимање на камерата е 14.27 по московско време. По експлозијата, видлив е црн облак од чад во воздухот.

Патничкиот авион Антонов Ан-148 полетал од аеродромот Домодедово во 14.21 година, со 65 патници и шест членови на екипажот. Се урна шест минути по полетувањето.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА!

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ