понеделник, мај 20, 2024
домаЖивотСценаПетар направи кавер на „Хавана“

Петар направи кавер на „Хавана“

Музичарот Петар Маркоски направи нова преработка/ ковер на песната ‘’Havana’’испеана од младата Camila Cabello, која неодамна ја започна својата соло кариера а беше дел од мега популарната група „Fifth Harmony.“
Овој пат преку комбинирана варијанта каде пее, свири виолина и се погрижи за сличен но сепак оргинален аранжман.
-Многу сум среќен затоа што многу луѓе, не само од кај нас туку и од земјите низ светот ми пишуваат на мојотYouTube канал, споделуваат мислење, даваат предлози за нови преработки и позитивно реагираат на мојата музика!
Ги поттикнувам сите кои имаат идеа за наредна преработка, песна која им е драга да ми ја пратат во коментар на мојот YouTube канал или во порака на мојот Facebook профил, со задоволство ќе се потрудам да ја направам Ваша омилена, порачува Петар.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА!

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ