понеделник, мај 20, 2024
домаКујнаRag`n`Bone Man доаѓа во Скопје

Rag`n`Bone Man доаѓа во Скопје

Една од најактуелните светски ѕвезди во моментов, еден од највозбудливите и најспецифични вокали на денешницата, Rag`n`Bone Man доаѓа во Скопје, на голем концерт во арената „Борис Трајковски“, на 11 мај, соопшти „Авалон продукција“.

Добитникот на BRIT и Echo наградите, Рори Грејем (aka Rag`n`Bone Man) идната година оди на „Grand Reserve“ турнеја, која опфаќа 20 земји од Европа, вклучувајќи го и Скопје.

Rag`n`Bone Man неодамна го издаде својот албум првенец со наслов „Human“, кој уште во првата недела се продаде во преку 117.000 примероци и така стана најбрзо продаван деби албум од музички изведувач на деценијата! Хит синглот „Human“ кој излезе во јули минатата година, буквално ја размрда музичката сцена и се искачи на врвот на светските топ листи дури во 33 земји, а во моментов има 367 милиони прегледи на YouTube.

Покрај тоа што Rag`n`Bone Man годинава се закити со две BRIT награди, неговите турнеи во Европа и Британија се постојано распродадени.

Инаку, концертите на ТОТО, Rag`n`Bone Man, како и уште многу други ексклузивни концертни настани предвидени за идната година, започнува прославата на јубилејот 25 години од постоењето на „Авалон продукција“.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА!

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ