среда, мај 22, 2024
домаЖивотСценаСлушнете ја „Виулица/сомнежи?“ на „Фанк шуи“ (ВИДЕО)

Слушнете ја „Виулица/сомнежи?“ на „Фанк шуи“ (ВИДЕО)

„FUNK SHUI“ го претстави видео записот за нумерата насловена „ВИУЛИЦА / СОМНЕЖИ?“. Песната е комплетно дело на бендот, а се снимаше во студио „Подрумот“ од Ангел Ќосев.


Видеото беше премиерно претставено на вчерашната промоција на новото издание на „FUNK SHUI“ насловено „Импулс“, која се одржа во Станица 26.

Видео записот го изработи Чедо Поповски.
МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА!

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ