четврток, април 25, 2024
домаКујнаСрби уапсени во Грција со кокаин вреден еден милион евра

Срби уапсени во Грција со кокаин вреден еден милион евра

Неколку српски државјани беа уапсени во меѓународна акција во Грција со 23 килограми кокаин со вредност од еден милион евра. Според српското МВР, акцијата на апсење била извршена во соработка со грчката полиција и американската агенција ДЕА на територијата на Грција.

Точниот број на уапсени не е наведен, само е наведено дека меѓу уапсените има повеќе српски државјани. Во акцијата се запленети 23 килограми кокаин, со висока чистота чија вредност изнесува околу еден милион евра, соопшти српското МВР.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА!

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ