четврток, мај 30, 2024
домаЖивотСцена„Стаклени нозе“- нов сингл на „FUNK SHUI“

„Стаклени нозе“- нов сингл на „FUNK SHUI“

Македонскиот бенд „FUNK SHUI“, со новата песна со наслов „Стаклени нозе“, го најавува новиот албум кој е во изработка и треба да излезе во текот на 2018-та година.
 
Музиката и аранжманот се на „FUNK SHUI“, текстот е на Лука Ѓоргиевски, песната е снимена кај Ангел Ќосев во студио „Подрумот“, а видеото го изработи Михаил Намичев.
.

За „Стаклени нозе“, момците од „FUNK SHUI“ ќе кажат:

 

„Делувањето во услови на нестабилно заледено тло и воздух без кислород нека ви биде припрема за тоа што следи кога зимата ќе помине. Одете низ огнот, не бегајте од него. Среќни празници, Shui sharing love“.

https://www.youtube.com/watch?v=B9brGcMAQvA
МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА!

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ