недела, јуни 16, 2024
домаЖивотСценаВтор дел на Фјужн фестивалот онлајн

Втор дел на Фјужн фестивалот онлајн

По одличното прво издание, кое привлече огромен интерес во нашата држава па и пошироко,  организаторот  “Спектаклум” го најавува второто издание на “Fusion Festival” кое ќе се случува онлајн.

-На 1ви декември во 20 часот, бидете спремни за уште една фантастична журка која секој љубител на добрата музика ќе може да ја проследи на Youtube и Twich каналите на фестивалот како и на нашата официјална фб страна https://www.facebook.com/fusionfestival1 – велат оттаму.

На комплетна фестивалска продукција во организација на Спектаклум, овој пат задолжени за доброто расположение ќе бидат нашите добро познати диџеи: Shorty P & Irie Scratch, Ampov и Dj Flooder.

Настанот е поддржан од град Скопје, а сите учесници се обврзуваат да се придржуваат на насоките на комисијата за заразни болести. А.Р.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА!

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ