четврток, мај 30, 2024
домаЖивотЗа празникот Прочка на Бигорски

За празникот Прочка на Бигорски

Во недела верниците од православна вероисповед од Скопје имаат можност да патуваат во манастирот Свети Јован Бигорски, по повод големиот празник Прочка.
Во целодвениот престој ќе можат да проследат и литургија, а и да пронајдат парче душевен мир во овој свет храм. Тргнувањето е во 5 часот наутро од пред Холидеј ин, повратен билет чини 350 денари, а се резервира на 077 622 183.
МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА!

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ