понеделник, мај 20, 2024
домаЖивотСцена„Ѕвона“- прв сингл на Каролина од претстојниот албум

„Ѕвона“- прв сингл на Каролина од претстојниот албум

Каролина со новата песна „Ѕвона“, го најавува нов сингл од претстојниот албум, кој треба да излезе кон средината на февруари, 2018 година. Музиката и аранжманот се на Никола Мицевски, текстот е на Весна Малинова, додека спотот е во режија на Огнен Шапковски- Мелем Продукција.

Каролина за новата песна „Ѕвона“ вели: „За сите што ни се во срцата, а не се со нас… И сите песни да стивнат, сите рози да се скинат, љубовта не исчезнува!
Се надевам дека ќе уживате во нашава топла приказна, прва од новиот албум што за Вас со огромна љубов го подготвуваме“.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА!

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ