Не лајкајте страни што ветуваат мотори и базени – од наградите...

Во време кога граѓаните повеќе време поминуват дома и не се одлучуваат даа шетаат по продавници, голем број на страни на своите фејсбук профили...

Луѓето со крвна група А се изложени на поголем ризик од...

Околу половина милион луѓе починаа низ целиот свет од почетокот на пандемијата, а научниците сè уште се борат да дознаат колку често убива новиот...

Во последното деноноќие 115 новозаразени, седум починати и 40 оздравени

Според Министерството за здравство (МЗ) во изминатото деноноќие се регистрирани 115 нови случаи на Ковид-19, починале седум лица, а 40 пациенти оздравеле. Во последните...

Грција од утре наутро во 6 часот повторно ги затвора границите...

Српскиот министер за трговија, туризам и телекомуникации Расим Љајиќ изјави денеска дека Грција ќе ги затвори границите за српските граѓани од утре во 6...

Почина првиот лекар од компликации од Ковид-19, урологот Арфикмет Деари од...

Во ГОБ ,,8 Септември", на 64 годишна возраст, почина д-р Арификмет Деари, уролог од Тетово. Министерот за здравство венко Филипче денеска објави дека д-р....

Корона катастрофа во Бразил: Рекорден број заразени во едно деноноќие

Во Бразил, потврдени се 37.923 нови случаи на коронавирус во изминатото деноноќие, а уште 1.091 лица починале како резултат на таа инфекција, соопшти Министерството...

Тигар нападна жена во ЗОО во Цирих

Инцидентот се случил пред 13 часот во саботата, изјави за новинската агенција Кистон-СДА член на центарот за операција на градската полиција во Цирих. Чуварката...

Во изминатото деноноќие нови 147 заболени, 111 оздравени 6 починати од...

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1296 тестирања, а регистрирани се 147 нови случаи на ковид-19 и тоа во: -...

Алармантна состојба во регионот: Во Словенија двојно зголемен бројот на заразени,...

Во Словенија, во последните 24 часа за корона вирусот биле тестирани и потврдени 30 нови заразени лица, скоро двојно повеќе од претходниот ден, кога...

Ново корона жариште во Италија по враќањето на маж од Косово

Во италијанскиот регион Трентино-Алто Адиџе е утврдено ново жариште на корона вирусот по враќањето во Италија на маж кој бил во посета на родното...

Последни вести

Препорачано