понеделник, мај 20, 2024
домаТехнологијаSamsung “потврдува“ нов радикален galaxy паметен телефон

Samsung “потврдува“ нов радикален galaxy паметен телефон

Размислувате за купување на Galaxy S9 или iPhone X? Престанете со тоа што го правите. Започнува кампања за промоција на нов паметен телефон кој е многу повозбудлив …

Станува збор за “SM-G8850” , а ние знаеме се за тоа благодарение на соколовите очи на SamMobile и посветеноста на кинескиот орган за сертификација TENAA што јавно го споделува секој претстоен паметен телефон што го тестира. Накратко: SM-G8850 е сè што Galaxy S9 требаше да биде.

Како Galaxy S9 и iPhone X, тој има 5.8-инчен дисплеј, без поларизирачките заоблени рабови на Galaxy S9 за да одговара на рамниот панел на телефонот на Apple. SM-G8850, исто така, има двојна 12MP камера вклучена во Галакси S9 Plus со што го надминува iPhone X.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА!

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ